ApiMiodek.pl

Propolis

Propolis

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 

Powstawanie, zastosowanie, dawkowaniePropolisPropolis jest kitem pszczelim. Jest to substancja z roślin, zbierana przez pszczoły do utwardzania oraz odkażania swojego gniazda.

Z biegiem lat, odkryto dobroczynne działanie propolisu.


Ma od działanie bakteriobójcze oraz przeciwwirusowe. Regeneruje tkankę chrzęstno oraz skutecznie leczy stany zapalne.

Kit pszczeli , poprawia wzrok, leczy stany zapalne jelit, regeneruje tkankę chrzęstną i kostną. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwcukrzycowe oraz przeciw-próchnicze. Więc jak łatwo zauważyć, iż ma szereg właściwości leczniczych. Propolis jest stosowany w lecznictwie od wielu lat.

Wiele środków w aptece, opartych jest właśnie na tym pszczeli produkcie. Surowcem służącym pszczołom do produkcji propolisu jest żywica znajdująca się w miejscu uszkodzenia kory drzew iglastych oraz na pąkach drzew liściastych, takich jak topola czy brzoza.Propolis jest substancją o bardzo złożonym składzie, który uzależniony jest od surowca, jaki znajduje się w pobliżu pszczelich uli.Lecznicze właściwości propolisu są bardzo szerokie i zostały potwierdzone badaniami naukowymi. Badania wykazały skuteczność propolisu w stosunku do paciorkowców i gronkowców oraz jego działanie przeciwwirusowe.

Propolis ma również właściwości wzmacniające działanie antybiotyku wyprodukowanego w laboratorium. Preparaty z propolisu stosuje się w leczeniu licznych chorób układu oddechowego. Sprawdzają się zwłaszcza przy różnych infekcjach gardła i krtani a nawet w zapaleniu migdałków. Wspaniałe efekty może przynieść ssanie tabletek z propolisem lub płukanie gardła miksturą sporządzoną z wody z dodatkiem kilku kropli roztworu propolisu.

Propolis łagodzi ból gardła, zadziała przeciwzapalnie i hamuje rozwój wirusów lub bakterii.Tabletki z kitem pszczelim można stosować również profilaktycznie, w okresie zwiększonej podatności na infekcje.Propolis stosuje się także w leczeniu schorzeń ginekologicznych.

Tu wykorzystuje się przede wszystkim działanie kitu pszczelego przeciw drobnoustrojom odpowiedzialnym za stany zapalne pochwy.  W aptekach, możemy również zakupić puder z propolisem, który w idealny sposób sprawdza się w przy leczeniu grzybicy stóp lub odleżynach. Kit pszczeli ma również oprócz działania przeciwzapalnego, działanie przeciwbólowe. Udowodniono jego świetną skuteczność podczas leczenia stomatologicznego.

Propolis ma także właściwości regenerujące tkankę, przyspiesza leczenie trudno gojących się ran i oparzeń.

Ze względu na właściwości regeneracyjne, przeciwzapalne oraz antybiotyczne propolis wykorzystuje się także w produkcji preparatów kosmetycznych. Skóra, która ma tendencję do zakażeń bakteryjnych, powinny być myta mydłem propolisowym.

Szampon z dodatkiem propolisu stosuje się przy schorzeniach dermatologicznych skóry głowy, takich jak łupież. Kremy z dodatkiem kitu pszczelego mają działanie na skórę- odnawiające, jak również świetnie sprawdza się z problemami z trądzikiem.

Osoby, które mają alergię na jakikolwiek z produktów pszczelich, powinny kosmetyki oparte na jego bazie, stosować ostrożnie.


Nie jest tajemnicą, iż wszystkie produkty wytwarzane przez pszczoły są zdrowe i skuteczne w działaniu. Nie ma wątpliwości, co do och zdrowotnych na organizm człowieka właściwości. To tylko od nas zależy czy chcemy je wykorzystać.

Większość ludzi preferuje zarówno kosmetyki jak i medykamenty naturalne. Bo przecież są one całkowicie nieszkodliwe dla naszego organizmy. Wykorzystujmy zdrowe i mało szkodliwe dla nas produkty. Z całą pewnością bardzo dużo na tym skorzystamy. Nie zatruwajmy się chemicznymi produktami, które oczywiście wyleczą nas z infekcji czy stanu zapalnego, lecz niestety mogą zaszkodzić naszemu układowi pokarmowemu.

Nie obawiajmy się naturalnych produktów, tym bardziej teraz, kiedy to z łatwością możemy je zakupić.

 
Więcej artykułów…
Newsletter
Powiadomienie świeże miody w sprzedaży!
captcha
Regulamin
Wpisz swojego maila, a powiadomimy Cię o świeżych miodach w sprzedaży